Projelerimiz

4-Prosje konusu: 

 

3-Proje konusu: Köyümüzde tüm Köy halkımıza ve çevre köylerdeki hemşehrilerimize hizmet edebilecek bir Elektrikli Değirmen yapılması planlanmaktadır.

                      Yapılacak olan Değirmen için yer olarak Köy Konağımızın bahçesi belirlenmiş olup, temiz ve modern bir değirmen yapılması amaçlanmaktadır.

Son durum: Piyasa araştırması ve maddi kaynak temini için çalışmalar başlamış durumda. 

 

2-Proje konusu: Köyümüzün bazı bölgelerine kamera düzeneği kurulması planlanmaktadır. Köyün şimdilik 4 ayrı noktasına kurulması düşünülen sistem sayesinde internet sitemiz üzerinden köyümüzün bahsi geçen kısımları canlı olarak izlenebilecektir.

                   Sistemlerden bir tanesi Merkez camimizde kurulacak olup; cami lokali, cami avlusu ve cami içerisinde olmak üzere 3 adet kameradan oluşmaktadır. Lokal kısmında olan kamera ile lokal kısmı görüntüleneceği gibi cenazelerde de görüntüsünden faydalanılabilecektir. Avluda olan kamera sayesinde cami avlusunu geniş açıyla gösteren bir kamera ile sürekli izlenebilecektir. Cami içerisinde kurulacak kamera ise; eğer izin alınması halinde sadece kandil akşamları yapılan programlarda, mevlitlerde, bayram namazlarında ve özel vaaz olması durumunda açılacak olup görüntünün yanısıra sesli de izlenebilecektir.

                    İkinci sistem ise bakkalların bulunduğu mevkide kurulacak olup yine 3 kamera ile yayın yapılacaktır. Üçüncü sistemimiz karşı mahallede kurulacak olup, 3 kamera camide ve alımyerleri önünde konuşlandırılacaktır. Dördüncü sistem ise; eski sağlık ocağının bulunduğu kavşakta konuşlandırılacaktır.Yine 3 kamera ile  yolların birleşim noktası ve aşağıdaki viraj kısmı görüntülenebilecektir.

                     Tüm kameralarımız gece görüşlü olup, görüntüler en az 3 ay kayıtlı tutulacaktır. Kurmayı planladığımız kamera sistemi; Köylülerimizin uzaktan köyü seyretmelerinin yanısıra güvenliğimiz açışından da önemlidir.

Son durum:  Temin çalışmaları tamamlanmış olup, bir iki teknik çaılışma ve montajla tamamlanacaktır.

  

 

 

 

1- Proje konusu: Diyanet İşleri Başkanlığı Rize Müftülüğü'nün yayınlamış olduğu haftalık bültenleri teşhir etmek amacıyla, Köyümüz bakkallarının bulunduğu mevkide konuşlandırılmak üzere, 1 adet ışıklı pano yaptırılması planlanmaktadır.

Son durum: Temini için çalışmalar devam etmekte.