İhtiyaç listesi

2-Proje konusu: Köyümüzün bazı bölgelerine kamera düzeneği kurulması planlanmaktadır. Köyün şimdilik 4 ayrı noktasına kurulması düşünülen sistem sayesinde internet sitemiz üzerinden köyümüzün bahsi geçen kısımları canlı olarak izlenebilecektir.

Sistemlerden bir tanesi Merkez camimizde kurulacak olup; cami lokali, cami avlusu ve cami içerisinde olmak üzere 3 adet kameradan oluşmaktadır. Lokal kısmında olan kamera ile lokal kısmı görüntüleneceği gibi cenazelerde de görüntüsünden faydalanılabilecektir. Avluda olan kamera sayesinde cami avlusunu geniş açıyla gösteren bir kamera ile sürekli izlenebilecektir. Cami içerisinde kurulacak kamera ise; eğer izin alınması halinde sadece kandil akşamları yapılan programlarda, mevlitlerde, bayram namazlarında ve özel vaaz olması durumunda açılacak olup görüntünün yanısıra sesli de izlenebilecektir.

İkinci sistem ise bakkalların bulunduğu mevkide kurulacak olup yine 3 kamera ile yayın yapılacaktır. Üçüncü sistemimiz karşı mahallede kurulacak olup, 3 kamera camide ve alımyerleri önünde konuşlandırılacaktır. Dördüncü sistem ise; eski sağlık ocağının bulunduğu kavşakta konuşlandırılacaktır.Yine 3 kamera ile yolların birleşim noktası ve aşağıdaki viraj kısmı görüntülenebilecektir.

Tüm kameralarımız gece görüşlü olup, görüntüler en az 3 ay kayıtlı tutulacaktır. Kurmayı planladığımız kamera sistemi; Köylülerimizin uzaktan köyü seyretmelerinin yanısıra güvenliğimiz açışından da önemlidir.

Proje maliyeti ortalama olarak 7.000 TL. dir. Katkıda bulunmak isteyenler; sitemizin "Hakkımızda" başlığı altında bulunan "hesap numaralarımız" sayfasındaki Banka hesap numaralarımıza havale yapabilecekleri gibi, derneğimizin 0.534.0532434 numaralı telefonuyla iletişim de kurabilirler.

Son durum: Fiyat araştırması tamamlanmış olup, temin çalışmaları devam etmekte.

 

 

 

1- Proje konusu: Diyanet İşleri Başkanlığı Rize Müftülüğü'nün yayınlamış olduğu haftalık bültenleri teşhir etmek amacıyla, Köyümüz bakkallarının bulunduğu mevkide konuşlandırılmak üzere, 1 adet ışıklı pano yaptırılması planlanmaktadır.

Proje maliyeti ortalama olarak 1.100 TL. dir. Katkıda bulunmak isteyenler; sitemizin "Hakkımızda" başlığı altında bulunan "hesap numaralarımız" sayfasındaki Banka hesap numaralarımıza havale yapabilecekleri gibi, derneğimizin 0.534.0532434 numaralı telefonuyla iletişim de kurabilirler.

Son durum: Temini için çalışmalar devam etmekte.