Mahalleler

Karşı Mahalle:

       Köyümüzü ortadan bölen derenin karşısında kalan mahalledir. Bu mahallede bulunan akrabalar; Katip, Paşali, Yazıcı, Kazancı, Ferah dır.Köyümüzden Kocatepe köyüne giderek devam eden yolla ulaşılan bu Mahalleden Rize merkeze ve Yolveren'e giden iki ayrı yol daha vardır. Rize merkeze giden yol üzerinden Isırlık mevkiine de gidilebilmektedir.Bu mahallede bir cami ve lojman bulunmaktadır. Ayrıca Y.Köprülü Çaykur çayalımyeri de bu mahallededir.

    

Güzelyurt mevkii :

Köyümüzün giriş kısmında bulunan mahalledir. Bu mahallede bulunan akrabalar; Özer, Civelek, Akarsu, Dikmen, Mısırlı, Bak, Aydın'dır. Bu mahallede Güzelyurt Çaykur çayalımyeri vardır.

  

Merkez Mahalle:

      Köyün merkezinde bulunan Mahalledir.Mahallede bulunan akrabalar; Akarsu, Bak, Sadıkoğlu, Aktaş, Yalçın, Bozkurt,Tüylü, Zenginoğlu, Alikoç, Gündoğdu, Kaleli, Terzi ve Aydın'dır. Bir bakkal, Cami, Cami Lojmanı ve Dernek Merkezi mevcuttur. Mahallede A.Köprülü, O.Köprülü ve Köprülü Çaykur çayalımyerleri vardır.

 

 

Nalkıranlar:

      Bu mahalle köyün Kocatepe Köyü ve Çaykent Beldesi Güneşli Mahallesi kısmıyla bağlantısı olan çıkış kısmındadır. Mahallede bulunan akrabalar; Nalkıran ve Köse'dir. Mahallede B.Köprülü Çaykur çayalımyeri mevcuttur. Alında köyün yakın tarihinde önemli yeri bulunan mahallede geçmişte; fırın, bakkal, nalbur, kahvehane, marangoz atölyesi v.b. işyerleri mevcuttu. Zaman içinde esnafların Rize merkeze göç etmeleri üzerine bu işyerlerinin bulunduğu mahalle merkezi terkedilmiş konumdadır.

 

Uzunlar Mahallesi:

Bu mahalle Merkez mahallenin bitişiğinde Camiden ilerleyen yolun bitimindedir. Mahallede bulunan akrabalar: Uzun ve Katib'dir. Çaykent Kokulukaya Köyü ile sınır olan mahalle, Nalkıranlar Mahallesi ile de sınırdır.